(1) Поштенски Броеви во Giru

Временска зонаВреме во Источна Австралија
Површина2,808 km²
Население454 (Повеќе детали)
Машко население245 (53,9 %)
Femaleенско население209 (46,1 %)
Средна возраст45,2
Поштенски Број4809

Интерактивна мапа

(1) Поштенски Броеви во Giru, Квинсленд

Поштенски БројГрадАдминистративен регионНаселениеПовршина
4809GiruКвинсленд1.1141.005,3 km²

Демографска информација Giru, Квинсленд

Население454
Густина на население161,7 / km²
Машко население245 (53,9 %)
Femaleенско население209 (46,1 %)
Средна возраст45,2
Средна возраст за мажи45,2
Средна возраст за жени45,1
Бизниси во Giru, Квинсленд32
Население (1975)302
Население (2000)380
Промена на населението од 1975 во 2015 +50,3 %
Промена на населението од 2000 во 2015 +19,5 %

Giru

Giru is a small town in Queensland, Australia, situated on the Haughton River 54 kilometres (34 mi) south-east of Townsville.   ︎  Страницата со Википедија Giru

Блиски градови

Интерактивна мапа
ГрадАдминистративен регионДржава или РегионГрадска популацијаПоштенски Броеви
BrandonКвинслендАвстралија4808
Home HillКвинслендАвстралија2.9004806
North WardКвинслендАвстралија4810
RasmussenКвинслендАвстралија4815