1211 · Претходна Поштенски Број
Следна Поштенски Број · 1213

Поштенски Број 1212 - Дака, Dhaka Division

Главен градДака
Телефонски Броеви2
СоседстваBadda, Gulshan, Gulshan 1, Gulshan 2, Mohakhali
Локално времепонеделник 10:55
Временска зонаСтандардно време во Бангладеш
Координати23.78362999307177° / 90.41710265854448°
Сродно Поштенски Броеви121112131214121512161217

Карта на Поштенски Број 1212

Интерактивна мапа

Соседства

Дистрибуција на деловни активности по соседство во 1212
 Gulshan: 41,1 %
 Badda: 22,3 %
 Mohakhali: 7,5 %
 Gulshan 1: 5,8 %
 Друго: 23,3 %

Позивни броеви

Кодови за процентуална област кои ги користат деловните активности во 1212
 Телефонски Број 17: 36,2 %
 Телефонски Број 2: 27,9 %
 Телефонски Број 19: 17,2 %
 Телефонски Број 18: 8,5 %
 Телефонски Број 16: 8,3 %
 Друго: 1,9 %

Бизнис концентрација во Поштенски Број 1212

1212 Колоритна мапа за бизниси

Индустрии

Дистрибуција на деловни активности по индустрија
 Купување: 20,1 %
 Професионални услуги: 14,8 %
 индустрија: 9,4 %
 Ресторанти: 9 %
 Услужување во домашни услови: 7,2 %
 Хотели и патување: 5,8 %
 Локални услуги: 5,3 %
 Образование: 5,2 %
 Друго: 23,1 %
Опис на индустријатаБрој на претпријатијаПросечна возраст на деловно работењеПросечна оценка на Google
Јавна администрација584.1
Високо образование (колеџи и универзитети)554.2
Банки1304.1
Банкомати804.2
Компании за заеми2214.0
Самопослуга и супермаркети824.1
Недвижности1134.1
Општи изведувачи554.0
Станови644.0
Други сместувачки1034.2
Туристички агенции854.0
Хотели и мотели714.2
Друга членска организација554.0
Телекомуникации664.2
Здравје и медицина934.2
Корпорациски менаџмент1024.3
Рекламирање и маркетинг654.4
Џамии654.5
Кафулиња594.2
Апарати за домаќинство и стоки904.1
Продавница за електроника2234.2
Продавници за Hardware544.1
Продавници за облека1094.0
Стоковни куќи804.0

Деловна дистрибуција по цена за Поштенски Број 1212

 умерен: 47,1 %
 ефтин: 41,9 %
 скапи: 9,4 %
 Многу скапо: 1,6 %

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
25.2.1920:493,734,5 км10.000 м19km E of Mirzapur, Bangladeshusgs.gov
7.11.1720:504,994,8 км29.510 м28km N of Agartala, Indiausgs.gov
25.7.1702:094,456 км10.000 м18km NW of Hajiganj, Bangladeshusgs.gov
21.12.1515:52471,7 км14.160 м2km SSE of Gafargaon, Bangladeshusgs.gov
28.2.1405:113,995,6 км37.800 м10km S of Ranir Bazar, Indiausgs.gov
7.7.1320:444,196,2 км10.100 мTripura, India regionusgs.gov
17.3.1219:564,521 км44.000 мBangladeshusgs.gov
26.8.1117:554,252,2 км10.000 мBangladeshusgs.gov
9.6.1100:344,480,3 км35.000 мBangladeshusgs.gov
3.5.1107:39492,8 км10.000 мTripura, India regionusgs.gov

Пронајдете историски појави на земјотреси во близина на Поштенски Број 1212

Најраниот датум  Најновиот датум 
 Големината 3,0 и поголема   Големината 4,0 и поголема   Големината 5,0 и поголема 

Главен град

Дака (бенгалски ঢাকা Đhaka; МФА: [ɖʱaka]) е главниот град на Бангладеш и централен град на Областа Дака. Тој се наоѓа на бреговите на реката Буриганга. Заедно со областа, Дака брои 15 милиони жители, правејќи го најголемиот град во Бангладеш и еден од најнасел..  ︎  Страницата со Википедија Дака