1216 · Претходна Поштенски Број

Поштенски Број 1217 - Дака, Dhaka Division

Главен градДака
Телефонски Броеви2
СоседстваMaghbazar, Motijheel, Ramna
Локално времепонеделник 10:42
Временска зонаСтандардно време во Бангладеш
Координати23.743671005023774° / 90.41193507149916°
Сродно Поштенски Броеви121112121213121412151216

Карта на Поштенски Број 1217

Интерактивна мапа

Соседства

Дистрибуција на деловни активности по соседство во 1217
 Ramna: 37,2 %
 Motijheel: 35,4 %
 Друго: 27,4 %

Позивни броеви

Кодови за процентуална област кои ги користат деловните активности во 1217
 Телефонски Број 17: 38,7 %
 Телефонски Број 2: 22,5 %
 Телефонски Број 19: 16,9 %
 Телефонски Број 16: 10,6 %
 Телефонски Број 18: 9,1 %
 Друго: 2,3 %

Бизнис концентрација во Поштенски Број 1217

1217 Колоритна мапа за бизниси

Индустрии

Дистрибуција на деловни активности по индустрија
 Купување: 22,6 %
 Професионални услуги: 9,9 %
 индустрија: 9,5 %
 Услужување во домашни услови: 8,6 %
 Ресторанти: 7,5 %
 Локални услуги: 6,6 %
 Храна: 6 %
 Образование: 5,9 %
 Друго: 23,4 %

Деловна дистрибуција по цена за Поштенски Број 1217

 умерен: 47,4 %
 ефтин: 42,1 %
 скапи: 10,5 %

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
25.2.1920:493,738,5 км10.000 м19km E of Mirzapur, Bangladeshusgs.gov
7.11.1720:504,997 км29.510 м28km N of Agartala, Indiausgs.gov
25.7.1702:094,452,9 км10.000 м18km NW of Hajiganj, Bangladeshusgs.gov
21.12.1515:52476,1 км14.160 м2km SSE of Gafargaon, Bangladeshusgs.gov
28.2.1405:113,996,1 км37.800 м10km S of Ranir Bazar, Indiausgs.gov
7.7.1320:444,197,1 км10.100 мTripura, India regionusgs.gov
17.3.1219:564,518 км44.000 мBangladeshusgs.gov
26.8.1117:554,248,5 км10.000 мBangladeshusgs.gov
9.6.1100:344,478,8 км35.000 мBangladeshusgs.gov
3.5.1107:39492,9 км10.000 мTripura, India regionusgs.gov

Пронајдете историски појави на земјотреси во близина на Поштенски Број 1217

Најраниот датум  Најновиот датум 
 Големината 3,0 и поголема   Големината 4,0 и поголема   Големината 5,0 и поголема 

Главен град

Дака (бенгалски ঢাকা Đhaka; МФА: [ɖʱaka]) е главниот град на Бангладеш и централен град на Областа Дака. Тој се наоѓа на бреговите на реката Буриганга. Заедно со областа, Дака брои 15 милиони жители, правејќи го најголемиот град во Бангладеш и еден од најнасел..  ︎  Страницата со Википедија Дака