1230 · Претходна Поштенски Број
Следна Поштенски Број · 1232

Поштенски Број 1231 - Дака, Dhaka Division

Главен градДака
Телефонски Броеви2
Локално времепонеделник 10:41
Временска зонаСтандардно време во Бангладеш
Координати23.869665543939853° / 90.39923437051107°
Сродно Поштенски Броеви122112221225123012321236

Карта на Поштенски Број 1231

Интерактивна мапа

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
25.2.1920:493,725 км10.000 м19km E of Mirzapur, Bangladeshusgs.gov
7.11.1720:504,993,5 км29.510 м28km N of Agartala, Indiausgs.gov
25.7.1702:094,464,9 км10.000 м18km NW of Hajiganj, Bangladeshusgs.gov
21.12.1515:52463 км14.160 м2km SSE of Gafargaon, Bangladeshusgs.gov
28.2.1405:113,998,3 км37.800 м10km S of Ranir Bazar, Indiausgs.gov
7.7.1320:444,197,8 км10.100 мTripura, India regionusgs.gov
17.3.1219:564,527,1 км44.000 мBangladeshusgs.gov
26.8.1117:554,261,7 км10.000 мBangladeshusgs.gov
9.6.1100:344,481,5 км35.000 мBangladeshusgs.gov
3.5.1107:39496,1 км10.000 мTripura, India regionusgs.gov

Пронајдете историски појави на земјотреси во близина на Поштенски Број 1231

Најраниот датум  Најновиот датум 
 Големината 3,0 и поголема   Големината 4,0 и поголема   Големината 5,0 и поголема 

Главен град

Дака (бенгалски ঢাকা Đhaka; МФА: [ɖʱaka]) е главниот град на Бангладеш и централен град на Областа Дака. Тој се наоѓа на бреговите на реката Буриганга. Заедно со областа, Дака брои 15 милиони жители, правејќи го најголемиот град во Бангладеш и еден од најнасел..  ︎  Страницата со Википедија Дака