8501 · Претходна Поштенски Број
Следна Поштенски Број · 8510

Поштенски Број 8502 - Pirojpur, Barisal Division

Главен градPirojpur
Телефонски Броеви461
Локално временедела 06:48
Временска зонаСтандардно време во Бангладеш
Координати22.4686° / 90.0342°
Сродно Поштенски Броеви850085018510851185128513

Карта на Поштенски Број 8502

Интерактивна мапа

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
7.4.1518:434,688,5 км17.680 м60km SSW of Sarankhola, Bangladeshusgs.gov
31.8.0705:064,588,6 км42.500 мBangladeshusgs.gov
15.4.0117:314,392,1 км10.000 мBangladeshusgs.gov
11.6.8917:045,872,9 км5.800 мnear the coast of Bangladeshusgs.gov