210020 · Претходна Поштенски Број
Следна Поштенски Број · 210023

Поштенски Број 210021 - Vitebsk, Витепска област

Главен градVitebsk
Телефонски Броеви21212
СоседстваOktyabr'skij rajon, Zheleznodorozhnyj rajon, Čyhunačny rajon
Локално времепонеделник 07:57
Временска зонаСтандардно време во Москва
Координати55.203479613014544° / 30.205475231671826°
Сродно Поштенски Броеви210002210020210023210026210027210029

Карта на Поштенски Број 210021

Интерактивна мапа

Соседства

Дистрибуција на деловни активности по соседство во 210021
 Oktyabr'skij rajon: 70,4 %
 Zheleznodorozhnyj rajon: 18,5 %
 Čyhunačny rajon: 11,1 %

Индустрии

Дистрибуција на деловни активности по индустрија
 Купување: 15,2 %
 Услужување во домашни услови: 13 %
 Автомобилски: 10,9 %
 Хотели и патување: 10,9 %
 Ресторанти: 8,7 %
 Образование: 6,5 %
 индустрија: 6,5 %
 Професионални услуги: 6,5 %
 Финансиски услуги: 4,3 %
 Медицински: 4,3 %
 Друго: 13 %