210035 · Претходна Поштенски Број
Следна Поштенски Број · 210602

Поштенски Број 210601 - Vitebsk, Витепска област

Главен градVitebsk
Телефонски Броеви21212
СоседстваOktyabr'skij rajon
Локално времепонеделник 07:38
Временска зонаСтандардно време во Москва
Координати55.18548749993826° / 30.20255240046281°
Сродно Поштенски Броеви210029210032210033210035210602210604

Карта на Поштенски Број 210601

Интерактивна мапа