H104 · Претходна Поштенски Број
Следна Поштенски Број · H106

Поштенски Број H105 - Ngwenya, Lubombo District

Главен градNgwenya
Телефонски Броеви2442
Локално временедела 06:28
Временска зонаВреме во Јужноафриканска Република
Координати-26.22877° / 31.04148°
Сродно Поштенски БроевиH100H101H102H103H104H106

Карта на Поштенски Број H105

Интерактивна мапа

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
1.7.1901:283,745,3 км5.000 м36km W of Mhlambanyatsi, Swazilandusgs.gov
18.7.1818:344,389,8 км5.000 м32km NNE of Breyten, South Africausgs.gov
7.7.1307:524,679,8 км5.000 м50km W of Barberton, South Africausgs.gov
7.2.0011:344,516,7 км5.000 мSouth Africausgs.gov
4.8.8712:534,466,5 км10.000 мSwazilandusgs.gov