H117 · Претходна Поштенски Број

Поштенски Број H118 - Hhohho District

Телефонски Броеви2404240524062416Повеќе
Локално времечетврток 20:45
Временска зонаВреме во Јужноафриканска Република
Координати-26.31998° / 31.22954°
Сродно Поштенски БроевиH112H113H114H115H116H117

Карта на Поштенски Број H118

Интерактивна мапа

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
1.7.1901:283,759,3 км5.000 м36km W of Mhlambanyatsi, Swazilandusgs.gov
7.7.1307:524,699,4 км5.000 м50km W of Barberton, South Africausgs.gov
27.5.1211:564,499,4 км5.000 мSouth Africausgs.gov
7.2.0011:344,534,3 км5.000 мSouth Africausgs.gov
4.8.8712:534,445,5 км10.000 мSwazilandusgs.gov