L308 · Претходна Поштенски Број

Поштенски Број L309 - Mhlume, Lubombo District

Главен градMhlume
Телефонски Броеви23122313
Локално времепонеделник 13:36
Временска зонаВреме во Јужноафриканска Република
Координати-26.03333° / 31.85°
Сродно Поштенски БроевиL303L304L305L306L307L308

Карта на Поштенски Број L309

Интерактивна мапа

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
4.8.8712:534,467,2 км10.000 мSwazilandusgs.gov