L315 · Претходна Поштенски Број

Поштенски Број L316 - Lubombo District

Телефонски Броеви23432442
Локално времесреда 20:25
Временска зонаВреме во Јужноафриканска Република
Координати-27.03792° / 31.81311°
Сродно Поштенски БроевиL310L311L312L313L314L315

Карта на Поштенски Број L316

Интерактивна мапа

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
27.5.1211:564,499 км5.000 мSouth Africausgs.gov
4.8.8712:534,455,2 км10.000 мSwazilandusgs.gov
16.2.8016:584,796,1 км33.000 мSouth Africausgs.gov