M219 · Претходна Поштенски Број

Поштенски Број M220 - Mliba

Главен градMliba
Локално времесабота 21:45
Временска зонаВреме во Јужноафриканска Република
Координати-26.25° / 31.58333°
Сродно Поштенски БроевиM214M215M216M217M218M219

Карта на Поштенски Број M220

Интерактивна мапа

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
1.7.1901:283,795,5 км5.000 м36km W of Mhlambanyatsi, Swazilandusgs.gov
7.2.0011:344,569,6 км5.000 мSouth Africausgs.gov
4.8.8712:534,437,3 км10.000 мSwazilandusgs.gov