S400 · Претходна Поштенски Број
Следна Поштенски Број · S402

Поштенски Број S401 - Hlatikulu, Shiselweni District

Главен градHlatikulu
Локално времепонеделник 13:37
Временска зонаВреме во Јужноафриканска Република
Координати-26.96667° / 31.31667°
Сродно Поштенски БроевиS400S402S403S404S405S406

Карта на Поштенски Број S401

Интерактивна мапа

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
1.7.1901:283,788,8 км5.000 м36km W of Mhlambanyatsi, Swazilandusgs.gov
27.5.1211:564,452,8 км5.000 мSouth Africausgs.gov
7.2.0011:344,586,5 км5.000 мSouth Africausgs.gov
4.8.8712:534,449,3 км10.000 мSwazilandusgs.gov
26.3.8205:414,577 км33.000 мSouth Africausgs.gov
16.2.8016:584,751,5 км33.000 мSouth Africausgs.gov