1000 · Претходна Поштенски Број
Следна Поштенски Број · 1002

Поштенски Број 1001 - Љубљана, Mestna Občina Ljubljana

Главен градЉубљана
Телефонски Броеви1
Локално времесреда 08:06
Временска зонаСредноевропско летно време
Координати46.0511° / 14.5051°
Сродно Поштенски Броеви100010021210121112151216

Карта на Поштенски Број 1001

Интерактивна мапа

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
7.4.1304:233,426,1 км10.000 м6km NNE of Moravce, Sloveniausgs.gov
2.12.1220:364,326,2 км8.500 мSloveniausgs.gov
26.1.0607:423,241,9 км10.000 мSloveniausgs.gov
30.8.0504:283,115 км10.000 мSloveniausgs.gov
22.9.0407:554,124,8 км6.000 мSloveniausgs.gov
16.8.0314:583,442,7 км10.000 мAustriausgs.gov
23.10.0214:213,111,1 км10.000 мSloveniausgs.gov
20.10.0211:213,79,5 км10.000 мSloveniausgs.gov
15.11.0101:523,639,4 км10.000 мSloveniausgs.gov
19.5.0020:363,122,5 км10.000 мSloveniausgs.gov

Пронајдете историски појави на земјотреси во близина на Поштенски Број 1001

Најраниот датум  Најновиот датум 
 Големината 3,0 и поголема   Големината 4,0 и поголема   Големината 5,0 и поголема 

Главен град

Љубљана (словенечки: Ljubljana, германски: Laibach) — главен град на Словенија, сместен на местото каде реката Љубљаница се влева во Сава, во Централна Словенија, меѓу Алпите и Средоземното Море. Претставува град со средна големина (според пописот од 2003 годи..  ︎  Страницата со Википедија Љубљана