(1) Поштенски Броеви во Odranci

Временска зонаСредноевропско време
Површина6,9 км²
Население1.416 (Повеќе детали)
Машко население709 (50,1 %)
Femaleенско население707 (49,9 %)
Средна возраст39,5
Поштенски Број9233

Интерактивна мапа

(1) Поштенски Броеви во Odranci

Поштенски БројГрадНаселениеПовршина
9233Odranci1.7106,9 км²

Демографска информација Odranci

Население1.416
Густина на население205,2 / km²
Машко население709 (50,1 %)
Femaleенско население707 (49,9 %)
Средна возраст39,5
Средна возраст за мажи38,6
Средна возраст за жени40,4
Бизниси во Odranci106
Население (1975)1.189
Население (2000)1.376
Промена на населението од 1975 во 2015 +19,1 %
Промена на населението од 2000 во 2015 +2,9 %

Odranci

Odranci (Hungarian: Adorjánfalva) is a settlement and a municipality in the Prekmurje region of Slovenia. The village of Odranci is the only settlement in the municipality. Odranci is the largest settlement of the Dolinsko region, which lies between ..  ︎  Страницата со Википедија Odranci

Блиски градови

Интерактивна мапа
ГрадАдминистративен регионДржава или РегионГрадска популацијаПоштенски Броеви
FilovciMoravske TopliceСловенија4789222
RazkrižjeObčina RazkrižjeСловенија2529246
RenkovciObčina TurniščeСловенија6229224
StrehovciDobrovnikСловенија2359223