(753) Поштенски Броеви во Одеска област

Погледнете список на Поштенски Броеви во Одеска област
Временска зонаИсточноевропско време
Површина33.310 km²
Население2,4 милиони
Густина на население71,8 / km²
Поштенски Броеви09046, 20830, 22433 (750 повеќе)
Телефонски Броеви3436, 4635, 48 (34 повеќе)
Бизниси во Одеска област43.102
Градови66
Поштенски БроевиГрадБрој на поштенски кодови
65000 - 65125Одеса72
65490 - 65498Teplodar3
66000 - 66054Kodyma24
66100 - 66166Balta44
66200 - 66236Savran’22
66400 - 66452Anan’yiv34
66801 - 66877, 67300 - 67366Berezivka132
67100 - 67139, 67150 - 67183Velyka Mykhaylivka71
67400 - 67409Rozdil’na10
67600 - 67673Bilyayivka43
67661 - 67667Usatove3
67700 - 67709Bilhorod-Dnistrovs’kyy10
67710 - 67770, 67795 - 67798Shabo41
67772 - 67775Zatoka4
67780 - 67789Serhiyivka6
67800 - 67851Ovidiopol’14
67900 - 67969Krasni Okny54
68220 - 68232Plakhtiyivka9
68300 - 68354Kiliya19
68400 - 68454Artsyz23
68500 - 68509Tarutyne8
68600 - 68682Izmayil28
68700 - 68722, 68750 - 68752Bolhrad10
68800 - 68831Reni9

(753) Поштенски Броеви во Одеска област

Поштенски БројГрадАдминистративен регионГрадска популација
09046Savran’Одеска област7.000
20830
22433SlobidkaОдеска област2.530
22718SlobidkaОдеска област2.530
22895SlobidkaОдеска област2.530
26416SerhiyivkaОдеска област5.045
27268YuzhneОдеска област25.000
27638ZoryaОдеска област5.243
32123VynohradivkaОдеска област3.110
65000ОдесаОдеска област1.001.558
65001ОдесаОдеска област1.001.558
65003ОдесаОдеска област1.001.558
65004ОдесаОдеска област1.001.558
65005ОдесаОдеска област1.001.558
65006ОдесаОдеска област1.001.558
65007ОдесаОдеска област1.001.558
65009ОдесаОдеска област1.001.558
65010ОдесаОдеска област1.001.558
65011ОдесаОдеска област1.001.558
65012ОдесаОдеска област1.001.558
65013ОдесаОдеска област1.001.558
65014ОдесаОдеска област1.001.558
65016ОдесаОдеска област1.001.558
65017ОдесаОдеска област1.001.558
65020ОдесаОдеска област1.001.558
65023ОдесаОдеска област1.001.558
65025ОдесаОдеска област1.001.558
65026ОдесаОдеска област1.001.558
65029ОдесаОдеска област1.001.558
65031ОдесаОдеска област1.001.558
65032ОдесаОдеска област1.001.558
65033ОдесаОдеска област1.001.558
65036ОдесаОдеска област1.001.558
65037ОдесаОдеска област1.001.558
65038ОдесаОдеска област1.001.558
65039ОдесаОдеска област1.001.558
65041ОдесаОдеска област1.001.558
65042ОдесаОдеска област1.001.558
65044ОдесаОдеска област1.001.558
65045ОдесаОдеска област1.001.558
65048ОдесаОдеска област1.001.558
65049ОдесаОдеска област1.001.558
65054ОдесаОдеска област1.001.558
65055ОдесаОдеска област1.001.558
65058ОдесаОдеска област1.001.558
65059ОдесаОдеска област1.001.558
65062ОдесаОдеска област1.001.558
65065ОдесаОдеска област1.001.558
65066ОдесаОдеска област1.001.558
65069ОдесаОдеска област1.001.558
Страница 1Следно

Одеска област

Одеска област (украински: Одеська область; исто така се нарекува Одешчина - украински: Одещина) е област (покраина) во јужниот дел на Украина. Административен центар на областа е градот Одеса.  ︎  Страницата со Википедија Одеска област