01023 · Претходна Поштенски Број
Следна Поштенски Број · 01025

Поштенски Број 01024 - Киев

Главен градКиев
Телефонски Броеви44
СоседстваLypky, Pechers'kyi district
Локално времесабота 06:58
Временска зонаИсточноевропско летно време
Координати50.44307116200309° / 30.52876540836967°
Сродно Поштенски Броеви010150101601021010230102501029

Карта на Поштенски Број 01024

Интерактивна мапа

Индустрии

Дистрибуција на деловни активности по индустрија
 Професионални услуги: 17,4 %
 Купување: 16,3 %
 Образование: 7,8 %
 Медицински: 7,8 %
 Ресторанти: 7,8 %
 индустрија: 6,4 %
 Хотели и патување: 5,3 %
 Услужување во домашни услови: 5,1 %
 Локални услуги: 4,8 %
 Друго: 21,4 %

Главен град

Киев (украински: Київ; руски: Киев) — главен и најголем град во Украина, кој се наоѓа во северниот централен дел на земјата на реката Днепар. Населението на градот според пописот од 2001 година е 2.611.300. Сепак, според печатот, денеска овој број е поголем. ..  ︎  Страницата со Википедија Киев