01135 · Претходна Поштенски Број

Поштенски Број 01196 - Киев

Главен градКиев
Телефонски Броеви44
СоседстваPechers'kyi district
Локално времесабота 06:57
Временска зонаИсточноевропско летно време
Координати50.428075999868526° / 30.541409999821134°
Сродно Поштенски Броеви010510105401055011030113301135

Карта на Поштенски Број 01196

Интерактивна мапа

Индустрии

Дистрибуција на деловни активности по индустрија
 Заедница и влада: 33,3 %
 Локални услуги: 20 %
 Услужување во домашни услови: 13,3 %
 Купување: 13,3 %
 Финансиски услуги: 6,7 %
 индустрија: 6,7 %
 Поштенски услуги: 6,7 %

Главен град

Киев (украински: Київ; руски: Киев) — главен и најголем град во Украина, кој се наоѓа во северниот централен дел на земјата на реката Днепар. Населението на градот според пописот од 2001 година е 2.611.300. Сепак, според печатот, денеска овој број е поголем. ..  ︎  Страницата со Википедија Киев