(1) Поштенски Броеви во Sosnove

Временска зонаИсточноевропско време
Површина1,932 км²
Население1.017 (Повеќе детали)
Машко население493 (48,5 %)
Femaleенско население524 (51,5 %)
Средна возраст35,3
Поштенски Број34652
Телефонски Број3653

(1) Поштенски Броеви во Sosnove, Ровненска област

Поштенски БројГрадАдминистративен регионГрадска популација
34652SosnoveРовненска област

Демографска информација Sosnove, Ровненска област

Население1.017
Густина на население526,3 / km²
Машко население493 (48,5 %)
Femaleенско население524 (51,5 %)
Средна возраст35,3
Средна возраст за мажи32,8
Средна возраст за жени37,6
Население (1975)748
Население (2000)1.068
Промена на населението од 1975 во 2015 +36 %
Промена на населението од 2000 во 2015 -4,8 %

Sosnove

Sosnove (Ukrainian: Соснове, Russian: Сосновое, Polish: Ludwipol) is an urban-type settlement in Rivne Oblast, Ukraine, located at around 50°50′N 27°0′E. Population is 2,036 (2011). The Sluch River flows through the town.   ︎  Страницата со Википедија Sosnove

Блиски градови

Интерактивна мапа
ГрадАдминистративен регионДржава или РегионГрадска популацијаПоштенски Броеви
HubkivРовненска областУкраина78834654
Koloniya Zastav’yeРовненска областУкраина3.64234639
MarynynРовненска областУкраина346553461934737
Velyki MezhyrichiРовненска областУкраина2.1923472534726