Временска зонаИсточноевропско време
Површина1,871 км²
Население435
Густина на население232,5 / km²
Поштенски Броеви34343, 34353, 34354

(3) Поштенски Броеви во Stara Rafalivka, Ровненска област

Поштенски БројГрадАдминистративен регионГрадска популација
34343Stara RafalivkaРовненска област
34353Stara RafalivkaРовненска област
34354Stara RafalivkaРовненска област

Stara Rafalivka

Stara Rafalivka (Ukrainian: Стара Рафалівка) is a village in Volodymyrets Raion, Rivne Oblast, Ukraine. In 2001 the community had 435 residents. Postal code — 34354. KOATUU code — 5620889301.  ︎  Страницата со Википедија Stara Rafalivka

Блиски градови

Интерактивна мапа
ГрадАдминистративен регионДржава или РегионГрадска популацијаПоштенски Броеви
KostyukhnivkaВолинска областУкраина4463044616
Kuznetsovs’kРовненска областУкраина363634400344013440234403повеќе
RafalivkaРовненска областУкраина34371
Staryy Chortoryys’kВолинска областУкраина44636