0014 · Претходна Поштенски Број
Следна Поштенски Број · 0018

Поштенски Број 0017 - Преторија, Гаутенг

Главен градПреторија
Телефонски Броеви12
СоседстваDoornpoort, Montana, Onderstepoort, Wonderboom
Локално времесабота 05:57
Временска зонаВреме во Јужноафриканска Република
Координати-25.65199481870793° / 28.24239119864914°
Сродно Поштенски Броеви001000110012001400180019

Карта на Поштенски Број 0017

Интерактивна мапа

Соседства

Дистрибуција на деловни активности по соседство во 0017
 Doornpoort: 70,9 %
 Wonderboom: 10,9 %
 Друго: 18,2 %

Позивни броеви

Кодови за процентуална област кои ги користат деловните активности во 0017
 Телефонски Број 12: 48,6 %
 Телефонски Број 82: 19,8 %
 Телефонски Број 7: 19,8 %
 Телефонски Број 84: 4,5 %
 Друго: 7,2 %

Индустрии

Дистрибуција на деловни активности по индустрија
 Купување: 19,3 %
 Професионални услуги: 9,8 %
 Храна: 8,3 %
 индустрија: 8,3 %
 Убавина и бањи: 7,5 %
 Медицински: 7,1 %
 Автомобилски: 6,7 %
 Ресторанти: 6,3 %
 Финансиски услуги: 5,9 %
 Услужување во домашни услови: 5,5 %
 Друго: 15,4 %
Опис на индустријатаБрој на претпријатијаПросечна оценка на Google
Поправка на автомобил75.0
Компании за заеми62.3
Самопослуга и супермаркети73.6

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
12.7.1508:394,262,5 км5.000 м21km NW of Brits, South Africausgs.gov
17.11.1323:534,368,7 км5.000 м8km WSW of Johannesburg, South Africausgs.gov
18.12.0907:124,264,3 км2.000 мSouth Africausgs.gov
28.4.0603:503,876,1 км5.000 мSouth Africausgs.gov
24.1.0601:133,667 км2.000 мSouth Africausgs.gov
24.12.0006:464,173,8 км5.000 мSouth Africausgs.gov
25.4.9817:504,545 км5.000 мSouth Africausgs.gov
29.2.9621:344,452,6 км10.000 мSouth Africausgs.gov
26.10.9519:263,565,7 км5.000 мSouth Africausgs.gov
27.5.9504:023,763,5 км5.000 мSouth Africausgs.gov

Пронајдете историски појави на земјотреси во близина на Поштенски Број 0017

Најраниот датум  Најновиот датум 
 Големината 3,0 и поголема   Големината 4,0 и поголема   Големината 5,0 и поголема 

Главен град

Преторија е град кој се наоѓа во северниот дел на провинцијата Гаутенг во Јужноафриканската Република. Тој е еден од главните градови на земјата, односно административен главен град; другите два глави града се Кејптаун и Блумфонтејн, легислативна и судска прес..  ︎  Страницата со Википедија Преторија