0026 · Претходна Поштенски Број

Поштенски Број 0027 - Преторија, Гаутенг

Главен градПреторија
Телефонски Броеви12
СоседстваGroenkloof, Groenkloof 358-Jr
Локално времесабота 06:05
Временска зонаВреме во Јужноафриканска Република
Координати-25.772477495106862° / 28.215736071594613°
Сродно Поштенски Броеви002000210022002300250026

Карта на Поштенски Број 0027

Интерактивна мапа

Соседства

Дистрибуција на деловни активности по соседство во 0027
 Groenkloof: 56,4 %
 Groenkloof 358-Jr: 24,3 %
 Друго: 19,3 %

Позивни броеви

Кодови за процентуална област кои ги користат деловните активности во 0027
 Телефонски Број 12: 64,7 %
 Телефонски Број 7: 16,4 %
 Телефонски Број 82: 10,3 %
 Телефонски Број 11: 4,3 %
 Друго: 4,3 %

Индустрии

Дистрибуција на деловни активности по индустрија
 Купување: 15,2 %
 Медицински: 11,3 %
 Професионални услуги: 10,4 %
 индустрија: 9 %
 Ресторанти: 8,4 %
 Образование: 6,9 %
 Спорт и активности: 6,3 %
 Услужување во домашни услови: 5,1 %
 Хотели и патување: 5,1 %
 Друго: 22,4 %

Деловна дистрибуција по цена за Поштенски Број 0027

 ефтин: 64,3 %
 умерен: 28,6 %
 скапи: 7,1 %

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
23.1.1811:474,469 км5.000 м4km WSW of Soweto, South Africausgs.gov
12.7.1508:394,265,3 км5.000 м21km NW of Brits, South Africausgs.gov
17.11.1323:534,355,5 км5.000 м8km WSW of Johannesburg, South Africausgs.gov
18.12.0907:124,250,9 км2.000 мSouth Africausgs.gov
28.4.0603:503,862,5 км5.000 мSouth Africausgs.gov
24.1.0601:133,653,8 км2.000 мSouth Africausgs.gov
24.12.0006:464,160,4 км5.000 мSouth Africausgs.gov
25.4.9817:504,532,9 км5.000 мSouth Africausgs.gov
29.2.9621:344,439,4 км10.000 мSouth Africausgs.gov
26.10.9519:263,552,4 км5.000 мSouth Africausgs.gov

Пронајдете историски појави на земјотреси во близина на Поштенски Број 0027

Најраниот датум  Најновиот датум 
 Големината 3,0 и поголема   Големината 4,0 и поголема   Големината 5,0 и поголема 

Главен град

Преторија е град кој се наоѓа во северниот дел на провинцијата Гаутенг во Јужноафриканската Република. Тој е еден од главните градови на земјата, односно административен главен град; другите два глави града се Кејптаун и Блумфонтејн, легислативна и судска прес..  ︎  Страницата со Википедија Преторија