0031 · Претходна Поштенски Број
Следна Поштенски Број · 0035

Поштенски Број 0033 - Преторија, Гаутенг

Главен градПреторија
Телефонски Броеви12
Локално времепонеделник 06:52
Временска зонаВреме во Јужноафриканска Република
Координати-25.70034301113487° / 28.180593000286088°
Сродно Поштенски Броеви003000310035003600370039

Карта на Поштенски Број 0033

Интерактивна мапа

Соседства

Дистрибуција на деловни активности по соседство во 0033
 Pretoria: 14,3 %
 Mayville: 14,3 %
 Jan Niemand Park: 14,3 %
 Pretoria North: 14,3 %
 Booysens: 14,3 %
 Les Marais: 14,3 %
 Woodlands: 14,3 %

Позивни броеви

Кодови за процентуална област кои ги користат деловните активности во 0033
 Телефонски Број 12: 75 %
 Телефонски Број 33: 8,3 %
 Телефонски Број 82: 8,3 %
 Телефонски Број 7: 8,3 %

Индустрии

Дистрибуција на деловни активности по индустрија
 Купување: 32,5 %
 индустрија: 12,5 %
 Храна: 10 %
 Услужување во домашни услови: 10 %
 Локални услуги: 7,5 %
 Професионални услуги: 7,5 %
 Медицински: 5 %
 Религија: 5 %
 Друго: 10 %

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
23.1.1811:474,473,8 км5.000 м4km WSW of Soweto, South Africausgs.gov
12.7.1508:394,258,6 км5.000 м21km NW of Brits, South Africausgs.gov
17.11.1323:534,361,4 км5.000 м8km WSW of Johannesburg, South Africausgs.gov
18.12.0907:124,259 км2.000 мSouth Africausgs.gov
28.4.0603:503,869,9 км5.000 мSouth Africausgs.gov
24.1.0601:133,662,1 км2.000 мSouth Africausgs.gov
24.12.0006:464,168,5 км5.000 мSouth Africausgs.gov
25.4.9817:504,537,1 км5.000 мSouth Africausgs.gov
29.2.9621:344,447,6 км10.000 мSouth Africausgs.gov
26.10.9519:263,560,5 км5.000 мSouth Africausgs.gov

Пронајдете историски појави на земјотреси во близина на Поштенски Број 0033

Најраниот датум  Најновиот датум 
 Големината 3,0 и поголема   Големината 4,0 и поголема   Големината 5,0 и поголема 

Главен град

Преторија е град кој се наоѓа во северниот дел на провинцијата Гаутенг во Јужноафриканската Република. Тој е еден од главните градови на земјата, односно административен главен град; другите два глави града се Кејптаун и Блумфонтејн, легислативна и судска прес..  ︎  Страницата со Википедија Преторија

Градови

Процент на деловни активности по град во 0033
 Преторија: 83,3 %
 Centurion: 8,3 %
 Питермарицбург: 8,3 %