0042 · Претходна Поштенски Број
Следна Поштенски Број · 0044

Поштенски Број 0043 - Преторија, Гаутенг

Главен градПреторија
Телефонски Броеви12
СоседстваFaerie Glen
Локално времесабота 06:14
Временска зонаВреме во Јужноафриканска Република
Координати-25.789785894881142° / 28.3134769066597°
Сродно Поштенски Броеви004000410042004400450046

Карта на Поштенски Број 0043

Интерактивна мапа

Позивни броеви

Кодови за процентуална област кои ги користат деловните активности во 0043
 Телефонски Број 12: 64 %
 Телефонски Број 7: 13,4 %
 Телефонски Број 82: 10,5 %
 Телефонски Број 83: 7 %
 Друго: 5,1 %

Индустрии

Дистрибуција на деловни активности по индустрија
 Купување: 27,4 %
 Професионални услуги: 17,8 %
 Услужување во домашни услови: 8,5 %
 Медицински: 5,8 %
 индустрија: 5,6 %
 Локални услуги: 4,9 %
 Друго: 30 %

Деловна дистрибуција по цена за Поштенски Број 0043

 умерен: 57,1 %
 ефтин: 28,6 %
 скапи: 14,3 %

Неодамнешни земјотреси во близина

Големината 3,0 и поголема
ДатумВремеГолеминаОддалеченостДлабочинаЛокацијаЛинк
23.1.1811:474,473,6 км5.000 м4km WSW of Soweto, South Africausgs.gov
17.11.1323:534,359,1 км5.000 м8km WSW of Johannesburg, South Africausgs.gov
18.12.0907:124,250,1 км2.000 мSouth Africausgs.gov
2.6.0607:553,671,8 км5.000 мSouth Africausgs.gov
28.4.0603:503,863,1 км5.000 мSouth Africausgs.gov
24.1.0601:133,651,9 км2.000 мSouth Africausgs.gov
24.12.0006:464,159,3 км5.000 мSouth Africausgs.gov
25.4.9817:504,539,3 км5.000 мSouth Africausgs.gov
29.2.9621:344,438,1 км10.000 мSouth Africausgs.gov
26.10.9519:263,551,2 км5.000 мSouth Africausgs.gov

Пронајдете историски појави на земјотреси во близина на Поштенски Број 0043

Најраниот датум  Најновиот датум 
 Големината 3,0 и поголема   Големината 4,0 и поголема   Големината 5,0 и поголема 

Главен град

Преторија е град кој се наоѓа во северниот дел на провинцијата Гаутенг во Јужноафриканската Република. Тој е еден од главните градови на земјата, односно административен главен град; другите два глави града се Кејптаун и Блумфонтејн, легислативна и судска прес..  ︎  Страницата со Википедија Преторија